BİLİMSEL PROGRAM

  • » 16 Kasım 2017, Perşembe Detaylar İçin Tıklayınız...

    10:00 - 11:15 VARİSİN ENDOVASKÜLER TEDAVİSİ KURSU 1
    Oturum Başkanları:
    Mehmet Ertürk, Mustafa Tarık Ağaç
      Khusrow Niazi
    11:15 - 11:30
    Kahve Arası
    11:30 - 12:30 VARİSİN ENDOVASKÜLER TEDAVİSİ KURSU 2
    Oturum Başkanları:
    Mehmet Ertürk, Mustafa Tarık Ağaç
      Khusrow Niazi
    13.30 - 13:45 AÇILIŞ
    Mustafa Kemal Erol, Cevdet Erdöl
      YENİ PERİFERİK GİRİŞİMLER KILAVUZUNDA ÖNE ÇIKAN DEĞİŞİKLİKLER
    Ramazan Akdemir
    14:00 - 15:00 PERİFER ARTER HASTALIKLARI ÖDÜLLÜ VAKA SUNUMLARI
    Oturum Başkanları:
    Ilgın Karaca, Engin Bozkurt
      Panelistler: Mehmet Mustafa Can, Selçuk Pala, Nihat Kalay, Ertan Vuruşkan, Hakkı Şimşek
    14:00 - 14:05
    SB-001
    Percutaneous Closure of a Ruptured Sinus of Valsalva
    Mustafa Kürşat Tigen, Selçuk Pala, Altuğ Çinçin, Sena Sert
    14:05 - 14:12 Tartışma
    14:12 - 14:17 SB-002
    Transkateter aortik valf replasmanı yapılan hastalarda eş zamanlı koroner ve periferik arteryel girişim
    Mehmet Mustafa Can, Erdal Belen, Gündüz Durmuş, Semi Öztürk, Muhsin Kalyoncuoğlu, Mustafa Sarı, Halil İbrahim Biter, Mehmet Fatih Yılmaz
    14:17 - 14:24 Tartışma
    14:24 - 14:29 SB-003
    Treatment of aortic coarctation, saccular thoracic aortic aneurysm and corresponding feeding collateral vessel with a fully percutaneous endovascular approach
    Ertan Vuruşkan, Fatma Yılmaz Coşkun, Gökhan Altunbaş, Murat Sucu
    14:29 - 14:36
    Tartışma
    14:36 - 14:41 SB-004
    Perkütan Tedavi Edilmiş Tıkayıcı Aortoiliak Hastalık
    Uygar Çağdaş Yüksel, Erkan Yıldırım, Murat Çelik, Gökhan Erol, Cem Barçın
    14:41 - 14:48 Tartışma
    14:48 - 14:53 SB-005
    Trakea-İnomiate Arter Fistülüne Bağlı Masif Kanamanın Retrograd Karotid Arter Ponksiyonu ile Perkutan Yolla Tedavisi
    Harun Kilic, Ersan Tatlı, Ramazan Akdemir
    14:53 - 15:00
    Tartışma
    15:00 - 16:00 VAKA SUNUMLARI
    Oturum Başkanları:
    Şakir Arslan, Mustafa Tuncer
      Panelistler: Ersan Tatlı, Harun Kılıç, Telat Keleş, Faruk Ertaş, Halit Acet, Yılmaz Güneş
    15:00 - 15:05 SB-006
    SFA total oklüzyonuna transpopliteal yoldan R-CART tekniği ile başarılı yaklaşım
    Ersan Tatlı
    15:05 - 15:12 Tartışma
    15:12 - 15:17 SB-007
    Sol subklavian arter darlığına perkütan girişim sonrası gelişen perforasyonun başarılı yönetimi
    Faruk Ertaş, Halit Acet, Hasan Kaya
    15:17 - 15:24 Tartışma
    15:24 - 15:29 SB-008
    Kross femoral by pass greftine başarılı perikutan grişim
    Khagani Isgandarov, Elnur Alizade, Uğur Arslantaş, Münevver Sarı, Selçuk Pala
    15:29 - 15:36 Tartışma
    15:36 - 15:41 SB-009
    Uzun segment Total SFA lezyonunda adım adım reentry ile başarılı revaskülarizasyon
    Fehmi Kaçmaz, Serdar Keçeoğlu
    15:41 - 15:48 Tartışma
    15:48 - 15:53 SB-010
    Iyatrojenik hepatik arter psödoanevrizması rüptürü ve başarılı perkütan tedavisi
    Ersan Tatlı
    15:53 - 16:00 Tartışma
    16:00 - 16:30
    Kahve Arası
    17:30 - 18:30 VAKA SUNUMLARI
    Oturum Başkanları:
    Ramazan Akdemir, Mustafa Akın
      Panelistler: Tahir Durmaz, Şevket Görgülü, Ersan Tatlı, Mustafa Topuz, Şaban Keleşoğlu, Ziya Şimşek
    17:30 - 17:35 SB-011
    Leriche Sendromunun CERAB tekniği ile endovasküler tedavisi
    Muhammed Necati Murat Aksoy, Ersan Tatlı, Harun Kılıç, Ramazan Akdemir
    17:35 - 17:42 Tartışma
    17:42 - 17:47 SB-012
    Dirençli iliofemoral derin ven trombozunda alışılmadık endovasküler tedavi yaklaşımı
    Mehmet Mustafa Can, Erdal Belen, Gündüz Durmuş, Semi Öztürk, Muhsin Kalyoncuoğlu, Mustafa Sarı, Halil İbrahim Biter
    17:47 - 17:54 Tartışma
    17:54 - 17:59 SB-013
    Akut Karotis Arter Diseksiyonuna Bağlı İnmenin Başarılı Endovasküler Tedavisi
    Şakir Arslan, Eli̇f Sari̇önder Gencer, Erkan Köklü
    17:59 - 18:06 Tartışma
    18:06 - 18:11 SB-014
    İlio-pedal okluzyonlu ciddi bacak iskemisi olan bir hastada instent CTO ponksiyonu kullanımı
    Ömer Göktekin, Ahmed Shaker
    18:11 - 18:18 Tartışma
    18:18 - 18:23 SB-015
    Endovasküler Aort Anevrizma onarımı esnasında oluşan Renal arterdeki total oklüzyonun tedavisi
    Nihat Kalay, Tugrul İnanç, Murat Çetin
    18:23 - 18:30 Tartışma
    18:30 - 19:30 AKUT İNMEDE GİRİŞİMSEL KARDİYOLOGLARIN DENEYİMLERİ
    Oturum Başkanları:
    Mustafa Kemal Erol, Özcan Özdemir
      1-Bezmialem-Memorial Deneyimi: Ömer Göktekin
    2-Antalya SBÜ Deneyimi: Şakir Arslan
    3-Sakarya Deneyimi: Harun Kılıç
    4-Haseki 29 Mayıs SBÜ Deneyimi: Mehmet Mustafa Can



  • » 17 Kasım 2017, Cuma Detaylar İçin Tıklayınız...

    08:30 - 10:00 AKUT İNMEDE GİRİŞİMSEL TEDAVİ (KURS)
    Kurs Eğitmenleri:
    Özcan Özdemir, Şakir Arslan
      Olgu örnekleri üzerinden akut iskemik inmede endovasküler tedavi
      Hasta seçimi ve Kardiyolog-Nörolog işbirliğinin önemi
      Embolektomi ve trombüs aspirasyon teknikleri
      Prosedür ile ilişkili komplikasyonların en aza indirilmesi için alınacak önlemler ve komplikasyonların yönetimi
    10:30 - 12:30 HER YÖNÜYLE DİZALTI GİRİŞİMLER
      DİZ ALTI CTO VAKASI (CANLI YAYIN)
    Oturum Başkanları:
    Ömer Göktekin, Nihat Kalay, Ertuğrul Ercan
      İşlem Merkezi: Haseki Eğitim Araştırma Hastanesi 29 Mayıs Ek Hizmet Binası
      Operatörler: LAB1 Ertan Vuruşkan, Uğur Arslantaş,
    LAB 2 Müslüm Şahin, Münevver Sarı, Elnur Alizade
      Panelistler: Bülent Altunkeser, Ersan Tatlı, Altuğ Çinçin, Fehmi Kaçmaz, Osman Kayapınar
      Sunucular: Murat Sünbül, Emre Gürel
    12:30 - 13:45
    Öğle Yemeği
    13:45 - 15:00 OLGULARLA EVAR - TEVAR KURSU
    Kurs Eğitmenleri:
    Aydın Yıldırım, Bilal Boztosun
      Öğrenim Hedefleri:

    1. Aort Anevrizmalarında Görüntüleme
    2. Mevcut EVAR Teknikleri ve Zorlukları
    3. Mevcut Greft Malzemeleri ve Farklı Özellikleri
    4. Komplikasyonlar ve Yönetimi
    15:00 - 15:30
    Kahve Arası
    15:30 - 16:30 CANLI YAYIN / EVAR - TEVAR
      İşlem Merkezi: Haseki Eğitim Araştırma Hastanesi 29 Mayıs Ek Hizmet Binası
      Operatörler: Bilal Boztosun, Mustafa Sağlam, Selçuk Pala, Faruk Ertaş
      Panelistler: Akın İzgi, Levent Korkmaz, Can Yücel Karabay, Ertan Vuruşkan, Ahmet Arif Yalçın, Ömer Çelik
    16:30 - 18:00 OTURUM: KAROTİS GİRİŞİMLERİ KURSU
    Kurs Eğitmenleri:
    Ömer Göktekin, Ramazan Akdemir
      1. Karotis ve Beyin Anjiyografisi
    2. Endikasyon ve Hasta Seçimi
    3. Karotis Stentlemede Distal Koruma
    4. İşlem Sonrası Nörolojik Değerlendirme
    5. Uzun Dönem Sonuçlar


  • » 18 Kasım 2017, Cumartesi Detaylar İçin Tıklayınız...

    08:30 - 09:30 VENÖZ GİRİŞİMLER KURSU
    Kurs Eğitmenleri:
    Levent Oğuzkurt, Mehmet Mustafa Can
      1- Venöz Sistem Anatomisi, Hastalıkları, Semptom ve Bulgular
    2- Venöz Sistemde Görüntüleme
    3- Alt extremite Venöz Girişimleri
    4- Perkütan Fistül ve Fistül Girişimleri
    5- Juguler, Subklaviyen ve Vena Cava Superior Girişimleri
    09:30 - 11:00 CANLI YAYIN - İLYAK-FEMORAL
    Oturum Başkanları:
    Mustafa Kürşat, Atilla İyisoy
      İşlem Merkezi: Haseki Eğitim Araştırma Hastanesi 29 Mayıs Ek Hizmet Binası
      Operatörler: Ömer Göktekin, Murat Aksoy, Nihat Kalay, Mustafa Tarık Ağaç
      Panelistler: Nazif Aygün, Harun Kılıç, İsa Öner Yüksel, Serdar Sevimli, Mustafa Gökhan Vural, Burak Teğmen, Alper Özkan
    11:00 - 11:30
    Kahve Arası
    11:30 - 13:00 CANLI YAYIN - SFA, POPLİTEAL
    Oturum Başkanları:
    Şevket Görgülü, Ersan Tatlı
      İşlem Merkezi: Haseki Eğitim Araştırma Hastanesi 29 Mayıs Ek Hizmet Binası
      Operatörler: Ramazan Akdemir, Mehmet Mustafa Can, Gökhan Alıcı, Faruk Ertaş
      Panelistler: Tahir Durmaz, Erdal Aktürk, Ramazan Kargın, Ulaş Bildirici, Lütfi Öcal
    13:00 - 14:00
    Öğle Yemeği
    14:00 - 15:00 CANLI YAYIN - KAROTİS
    Oturum Başkanları:
    Telat Keleş, Sami Özgül
      İşlem Merkezi: Haseki Eğitim Araştırma Hastanesi 29 Mayıs Ek Hizmet Binası
      Operatörler: Şakir Arslan, Erdal Belen, Engin Bozkurt, Erkan Köklü, Elif Sariönder Gencer
      Panelistler: Bilgehan Atılgan Acar, Hakan Güllü, Muhammet Hakan Taş, Yunus Emiroğlu, İbrahim Halil Kurt, Emre Çağlar Çağlıyan
    15:00 - 15:30
    Kahve Arası
    15:30 - 17:00 CANLI YAYIN - VARIS
    Oturum Başkanları:
    Oğuz Yavuzgil, Mustafa Kürşat
      İşlem Merkezi: Haseki Eğitim Araştırma Hastanesi 29 Mayıs Ek Hizmet Binası
      Operatörler: Khusrow Niazi, Semi Öztürk
      Panelistler: Asım Esenkaya, İsmail Doğu Kılıç
    17:30 - 18:00 Akılcı İlaç Kullanımı
      Oturum Başkanı: Ömer Göktekin
      Konuşmacı: Ramazan Akdemir